За нас

Разглед на фабриката (2)

Кои сме ние?

Ningbo Jiehuang Chiyang Electronic Technology Co., Ltd.

Ningbo Jiehuang Chiyang Electronic Technology Co., Ltd. Ние сме експерти за метални делови како што се делови за фалсификување, делови за лиење, делови за метално печат,ЦПУ делови за обработка, метални делови во прав, лиење со вбризгување на металМИМ делови, делови за инјектирање на пластика, санитарни вентили, разни хардверски производи и така натаму.Ние опслужуваме разновиден опсег на апликации во различни индустрии - автомобилска, индустриска, електроника и медицина.
Нашата фабрика се најде во индустриската зона Сидонг, Сикси, Нингбо Сити.
Сега имаме 16 парчиња Машини за вбризгување, 4 парчиња печка за одмастување и 6 парчиња печка за синтерување.
8 инженери, 50+ работници, напредна опрема за тестирање, совршен систем за управување и повеќе од 10 години работно искуство ни овозможуваат да опслужуваме многу врвни компании ширум светот.
ЏихуангМИМ технологијае еден од врвнитекомпании за лиење со вбризгување на металво Кина, Кој може да се зрачи на многу полиња како потрошувачка електроника, медицинска опрема, автоделови и други индустриски делови.
Со нетрпение очекуваме да растеме заедно со вас!

Нашата сила

Сега ние сме HUAWEI, XIAOMI, OPPO.Xiao tiancai, HP, DELL …добавувач.

Има регистриран капитал од 33,5 милиони јуани и е професионален добавувач на МИМ технолошки решенија за обликување метални инјекции.Давател на услуги, високотехнолошко претпријатие кое интегрира истражување и развој, производство и продажба.Комерцијалната технологија на компанијата припаѓа на областите на нови материјали и опрема од високата класа што државата во моментов ги поддржува.Технологијата може да се зрачи на многу полиња како потрошувачка електроника, медицинска опрема, автоделови и iND.Индустриски делови.

за нас

Нашите Предности

Давател на услуги, високотехнолошко претпријатие кое интегрира истражување и развој, производство и продажба.

Преку повеќе од 10 години работа и длабоко одгледување во техничката област, Компанијата има повеќе од 50+ работници, има 15 производни линии со годишен производствен капацитет од над 75 милиони.Компанијата има положено ISO9001 систем за управување со квалитет, ISO14001 систем за управување со животната средина и OHSAS18001 сертификација на системот за управување со здравјето и безбедноста при работа;Технолошката иновација на компанијата има добиено 14 патенти за пронајдоци, 13 патенти за корисни модели, 3 научни и технолошки достигнувања, 2 општински високотехнолошки производи и повеќе од 30 клучни резултати од заеднички технолошки истражувања на MIM, од кои сите постигнале индустриска примена.

1000+

Работници

15+

Производни линии

75 милиони

Годишен излезен капацитет

30+

Резултати од истражувањето

Што правиме?

Нашиот технички тим има 20+ години искуство во развивање на сопствени метални делови.

Ние ќе работиме со вас низ сите фази на развој на проектот - од планирање на барањата,МИМ алаткидизајн и масовно производство, до ФОТ и производство, до превозот.Можеме да направиме какви било прецизни метални производи, како што се метални делови за автомобили, електронски делови, електронски делови 3C,мим медицински делови!

за нас
за нас
за нас
за нас

Добредојдовте на соработка

Ако имате било какви прашања за понуда, ве молиме контактирајте не слободно.

Во 2017 година испративме меѓународен бизнис оддел.во Нингбо, - Ningbo Jiehuang Chiyang Electric Tech Co., Ltd.да се справи со целиот наш меѓународен бизнис. Нашата група е избрана како претпочитан добавувач од многу добро познати компании за своите сопствени метални производи со конкурентна цена, стабилни перформанси и висока технологија. Ние искрено сакаме да бидеме ваш добар деловен партнер за долго време во Кина.Ако имате било какви прашања за понуда, ве молиме контактирајте не слободно.Вашите OEM метални делови се добредојдени.Нашиот ефикасен и пријателски тим за продажба секогаш ќе ви нуди многу конкурентни понуди и брз одговор на сите ваши прашања.

Се надеваме дека ќе биде вашиот прв избор на MIM партнер!