Leave Your Message
*Name Cannot be empty!
* Enter product details such as size, color,materials etc. and other specific requirements to receive an accurate quote. Cannot be empty
01

Rreth Nesh

Ningbo Jiehuang Chiyang Electronic Tech Co., Ltd. është një ofrues kryesor i zgjidhjeve të pjesëve metalike me një ndalesë në Kinë. Ekipi ynë ka shumë vite përvojë në zhvillimin e pjesëve metalike me porosi. ne kemiprodhim metali pluhurdhederdhje metalike me injektimpjesë dheProduktet e derdhjes (Diecasting alumini and Znic Diecasting) Produktet tona aplikohen kryesisht në sektorët 3C (Kompjuter, Komunikim, Elektronikë Konsumatore) Pjesët e automjeteve dhe pjesët e industrisë. Ne do të punojmë me ju në të gjitha fazat e zhvillimit të projektit - nga planifikimi i kërkesave, projektimi dhe ndërtimi i instrumenteve, tek FOT dhe prodhimi, deri te transporti dhe logjistika. Shpresojmë të jetë zgjedhja juaj e parë!
 • 200+

  Punonjësit

 • 20+

  R&D

 • 30+

  punëtorët e QC

 • 8+

  ekspertët

 • 28000+

  metra katrore objektet

Lexo më shumë
rreth01iau
rreth 028hq
rreth 037l0
rreth 049jg
rreth05nvt
rreth 06rrh
010203040506

Produkt

10020 i qetë

Cilësia

20 vjet në teknologjinë e derdhjes me injeksion metalik
ISO9001-2008/ IATF 16949 Fabrika e certifikuar
Objekti i prodhimit të importuar nga Japonia
Partneritet me marka botërore në Japoni, Amerikë dhe Evropë.

Lexo më shumë
100216 tk

Zgjedhja juaj më e mirë

Më shumë se 85% e inxhinierëve me më shumë se 6 vjet përvojë në zhvillimin e MIM.
Të paktën 10 projekte zhvillohen çdo muaj
Mbi 80% e projekteve mund të përfundojnë sipas afatit kohor të planifikuar
Lexo më shumë
10022jaf

ZGJIDHJA MË MIRË

Bazuar në informacionin e projektit të klientit, ne duhet t'i ndihmojmë partnerët të marrin gjithçka. Marrja në konsideratë e materialeve, kostos, pas-procesit, sasisë dhe afatit kohor për të gjetur zgjidhjet më të mira midis MIM, CNC, Die casting, tamping dhe të tjera.

KËRKESË TANI
65420bfuuh 65420bexg6
6579a0fb7u 2121ak4
1 dhb

Pyetjet më të njohura

Këto pyetje kanë për qëllim t'ju ndihmojnë të zgjidhni më mirë JH MIM!
 • 1

  A mund të nënshkruani NDA-në tonë përpara se të ofrojmë informacione të ndjeshme të projektit?

  Po, ky është një operacion rutinë për shumicën e kompanive përpara se të bëni një hetim.
 • 2

  A ofroni shërbime korrigjimi?

  Ne kemi pajisje metalike të printimit 3D dhe mund të ofrojmë mostra printimi 3D.
 • 3

  Pse më duhet të siguroj vizatime 2D (PDF) dhe 3D (STEP) gjatë hetimit?

  Vizatimet 3D i lejojnë inxhinierët të kuptojnë më mirë strukturën e produktit dhe dokumentet 2D mund të ofrojnë më shumë informacion, duke përfshirë materialet, tolerancat, trajtimin e sipërfaqes, etj. Informacioni më i detajuar është i favorshëm për kuotim më të saktë nga inxhinierët.
 • 4

  Sa kohë duhet për të marrë një kuotë pas dërgimit të një hetimi?

  Në rastin e vizatimeve dhe informacioneve të detajuara të kërkimit, zakonisht duhen vetëm 2-3 ditë që ne t'ju japim një kuotë të detajuar, duke përfshirë çmimin e produktit dhe çmimin e kallëpit.
 • 5

  Çfarë përgatitjesh duhen bërë përpara se të konfirmohet prodhimi?

  Pas konfirmimit të porosisë, zakonisht na duhen 5-7 ditë për të përgatitur raportin DFM të produktit. Pas konfirmimit, ne kalojmë 25 ditë për të përfunduar kallëpin dhe sigurojmë mostra T1 për klientët për testim në 10-15 ditët në vijim.
  Nëse ka një problem me testin, ne do ta ri-kampionojmë atë falas bazuar në komentet dhe do të ofrojmë një mostër të përshtatshme.
 • 6

  Çfarë është MOQ?

  Produktet MIM MOQ 2000 PC,
  Produkte CNC MOQ 2000 PC,
  Derdhje Alu, MOQ 2000 copë
  Produkti PM MOQ 5000 copë
 • 7

  Koha e drejtimit të JH MIM?

  Në mënyrë tipike, koha për përpunimin dhe dorëzimin e mostrave është 30 ditë. Megjithatë, sipas sasisë së porosisë dhe kërkesave të veçanta të klientëve, ne mund të zgjasim ose shkurtojmë ciklin e dorëzimit në përputhje me rrethanat.
 • 8

  Si të sigurohet cilësi?

  1 vit garanci produkti
  Pajisje testimi të klasit botëror
  Punëtorët 30+QC
  Madhësitë kryesore kontrollohen 100% përpara dërgesës
  ISO9001+IATF16949
 • 9

  Çfarë madhësie produktesh janë të përshtatshme për prodhimin e procesit MIM?

  Për shkak të kufizimeve të madhësisë së furrës së mykut dhe sinterimit dhe kontrollit të tkurrjes së sinterimit, MIM zakonisht prodhon pjesë me peshë më të vogël se 100 g.
  Produkti më i madh i prodhuar në masë i prodhuar nga JH MIM është 286 g. Megjithatë, avantazhi i kostos i MIM për produktet që janë shumë të mëdha nuk është i madh. Inxhinierët tanë do të rekomandojnë metodën më të përshtatshme të përpunimit bazuar në vizatimet tuaja.